Půjčky online Nejhledanější Půjčka ihned Půjčka do výplaty Půjčka bez doložení příjmu Nebankovní půjčka + od 10 000 Kč Zonky Půjčky Bankovní půjčky Česká spořitelna Equa bank Půjčka Moneta Nebankovní půjčky Home Credit půjčka Kamali půjčka Ferratum půjčka Zaplo PROFI CREDIT Přehled stránek Všechny půjčky Hromadná žádost o úvěr Spotřebitelské úvěry Půjčky pro podnikatele
Další finanční služby Bankovní účet mKonto U konto Konsolidace online Konsolidace - Česká spořitelna Konsolidace půjček - Home Credit Konsolidace úvěrů - Moneta Finanční služby Twisto
Nejčastější dotazy Jak podat žádost o půjčku Užitečné odkazy Slovník - finanční pojmy
O webu Partneři - možnosti spolupráce O nás Kontakt
Parametry
  • Firma se specializuje na zprostředkování půjček mezi lidmi a díky tomu získáte výhodnější úrok
  • Zonky vlastní společnost Home Credit a na její činnost dohlíží Česká národní banka
Výhody
  • Pracovníci ze Zonky vám během celého procesu půjčky se vším pomohou
  • Minimální požadavky pro schválení
Doklady
  • Bankovní účet
  • E-mail
  • Dva doklady totožnosti
O produktu

Zonky

Zonky půjčka 3.81/5 - 31 hlasů Zonky půjčky Zonky půjčky 1 Zonky Zonky půjčky 2 Zonky půjčky 3 Zonky půjčky 4 Zonky půjčky 5 Zonky půjčky 6

Zonky půjčka a model peer-to-peer umožňuje alternativu všem žadatelům o úvěr projít procesem získání úvěru bez podílu bank nebo jiných tradičních věřitelů na této transakci. To znamená, že vaše finance vám poskytne skupina věřitelů, kteří se na tržišti Zonky rozhodnou, že vaší poptávku po úvěru zafinancují. Tento systém patří do segmentu takzvané sdílené ekonomiky a je považován za nejdostupnější způsob získání půjčky.

Zonky – jak získat úvěr

V níže uvedeném videu můžete vidět vzorově vyplněnou žádost o úvěr u Zonky.

Zonky – video

Zonky - Jak funguje Zonky půjčka?

Zájemce o úvěr vyplní formulář na webu Zonky nebo zde na našem webu Rychlá půjčka, nahraje do něj dva doklady totožnosti a výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce. Poslední akcí ve více-krokovém poptávkovém formuláři je jeho odeslání, poté začne probíhat zpracování žádosti přímo zaměstnanci společnosti. Pokud jsou všechny údaje a podklady v pořádku, žadatel je osloven, zda a za jakých podmínek může Zonky na svůj web žádost vystavit.

Jestliže je v tuto chvíli zájemce v souladu s podmínkami, podepíše smlouvu a celá žádost se objeví na webu. Investoři nebo-li potencionální věřitelé si poté na tržišti těchto žádostí vybírají, do jakých půjček investují. Proto se také můžete setkat se slovním spojením půjčka od lidí.

Zonky - benefit služby

Největším benefitem p2p půjčování, v tomto případě konkrétně služby Zonky, je větší šance na získání úvěru. Na žádosti zájemců reaguje obrovské množství investorů a to je velký rozdíl oproti tomu, když poptávku klienta vyhodnocuje pouze jedna banka nebo nebankovní společnost. Investoři se rozhodují na základě míry rizikovosti, kterou získáváte z vaší úvěrové historie a dále rozhodnutí ovlivňuje popisek nebo ,,příběh”, který se zobrazí u vaší žádosti.

Může nastat situace, kdy vám banka vydá negativní stanovisko na základě vašich předchozích pozdních splátek, ale pokud máte například podnikatelský záměr, který vám může do budoucna pomoct výrazně vylepšit finanční rozpočet, u vaší žádosti můžete tento faktor rozepsat a investoři mohou vyhodnotit váš záměr jinak než banka. Bankovní instituce jsou v poskytování podnikatelských úvěrů velmi konzervativní a i úvěr v řádu desetitisíců může být se špatnou kreditibilitou problém získat.

Zonky - nejlevnější půjčka

Vaši poptávku stejně jako jakoukoliv jinou, kterou podáte k finančním institucím, ovlivňuje vaše úvěrová historie. Mějte na paměti, že všechny vaše závazky jsou uloženy v registrech, které mají k dispozici jak banky, tak i další společnosti přímo nebo nepřímo spojené s průmyslovým odvětvím financí. Proto podmínky, které vám Zonky předloží po zpracování vaší žádosti, musí odpovídat rizikům vyplývající právě z registrů.

Tato skutečnost ale stále není v rozporu s tím, že můžete získat nejlevnější půjčku na trhu. Jak je to možné? Kratší provozní historii pomáhá službě kompenzovat přenesení některých rizik na investora půjčky. Aukční systém Zonky je důkazem technologické transformace zprostředkování úvěru odpovídající možnostem 21. století. A také využití všech komponent od serveru až po software s výsledným snížením úroku pro vás jako zákazníka.

Zonky - vznik projektu

Projekt byl spuštěn v roce 2015 a stejně jako u jiných společností podnikajících ve finančním sektoru bylo nutností zajistit počáteční kapitál. Celý projekt si nechal zprovoznit inovační fond společnosti Home Credit a ten také zajistil prvotní finance. Nebankovní společnost Home Credit funguje na tuzemském trhu od 90. let a má za sebou kromě rozsáhlé kapitálové struktury od majitelů, také více než dvacet let zkušeností. Na start-upu Zonky se to projevuje neustálým růstem a zkvalitňováním služeb. Více informací o společnosti najdete na stránce Home Credit půjčka nebo konsolidace půjček.

Zonky - p2p platba

V segmentu sdílené ekonomiky a online obchodních modelů se můžete setkat často také s výrazem p2p platba. Spojení je používáno u většiny společností z oblasti fintech, ale transakce těchto firem využívají bankovní účty, proto může být toto označení mystifikující. Převod mezi dvěma subjekty může proběhnout, přesto je k němu zapotřebí banka, bankovní účet a potvrzení odesílatelem platby skrze internet nebo sms. Do transakce vstupuje třetí strana a není zde z definice pouze peer-to-peer vztah.

Jedná tedy o klasickou bankovní službu převodu peněz. Platforma Zonky není výjimkou a pokud je vám poskytnut úvěr, je nutností vlastnit účet u některé z tuzemských bank. Služby využívající p2p plateb jsou však pouze ty, které fungují bez přímé účasti třetí strany. Například PayPal, Apple Pay, WeChat Pay, s p2p platbami experimentuje v aplikaci Messenger také Facebook a další. Jako první na trh uvedla tuto možnost společnost PayPal a umožnila převádět finanční obnosy z účtu v jakékoliv bance na účet PayPal nebo platit v rámci jednoho účtu PayPal na druhý

Další informace