Půjčky online Nejhledanější Půjčka ihned Půjčka do výplaty Půjčka bez doložení příjmu Nebankovní půjčka + od 10 000 Kč Zonky Půjčky Bankovní půjčky Česká spořitelna Equa bank Půjčka Moneta Nebankovní půjčky Home Credit půjčka Kamali půjčka Ferratum půjčka Zaplo PROFI CREDIT Přehled stránek Všechny půjčky Hromadná žádost o úvěr Spotřebitelské úvěry Půjčky pro podnikatele
Další finanční služby Bankovní účet mKonto U konto Konsolidace online Konsolidace - Česká spořitelna Konsolidace půjček - Home Credit Konsolidace úvěrů - Moneta Finanční služby Twisto
Nejčastější dotazy Jak podat žádost o půjčku Užitečné odkazy Slovník - finanční pojmy
O webu Partneři - možnosti spolupráce O nás Kontakt
Parametry
  • Spojení půjček, kontokorentu i kreditních karet
  • Konsolidace od Monety
Výhody
  • Snížení splátek až o 50%
  • Sloučení svých závazků i rodiny
Doklady
  • Doklady totožnosti
  • Úvěrová dokumentace
O produktu

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů Konsolidace úvěrů 1 Konsolidace úvěru Konsolidace úvěrů 2 Konsolidace úvěrů 3 Konsolidace úvěrů 4 Konsolidace úvěrů 5 Konsolidace úvěru 6

Konsolidace úvěrů nebo půjček je spotřebitelský úvěr bez ručitele a zástavy, který je typicky vytvořen pro potřebu sloučení vícero úvěrů v jeden. Je možné sjednotit různou škálu typů úvěrových produktů, například bankovní a nebankovní půjčky.

Nový věřitel poskytne financování - konsolidaci, uhradí všechny stávající úvěry a ty jsou poté placeny měsíční anuitní splátkou. K tomuto novému úvěru je vytvořena úroková sazba, závislá na mnoha faktorech, tak jako u jakýchkoli jiných typů půjčky. Především je to kombinace doby splátek, výše jistiny a kreditního ratingu klienta.

Konsolidované produkty ve většině případů musí být starší než dva měsíce. Cílem je získání výhodnějšího úroku, zpřehlednění a rozložení splátek do delšího časového horizontu. Tím se minimalizuje zatížení rozpočtu dlužníka.

Konsolidace úvěrů od Monety – jak získat půjčku

Díky výše uvedenému formuláři máte možnost zažádat o konsolidaci úvěrů u společnosti Moneta Money Bank. Odeslání formuláře je nezávazné a zdarma. Jak vypadá vzorově vyplněný formulář je k vidění na videu, které je přiloženo pod tímto odstavcem.

Konsolidace úvěrů – video

Konsolidace úvěrů - konsolidace Moneta

Proč konsolidace úvěrů online zrovna od Moneta Money Bank? Důvodů je několik. Jestliže budete dále pokračovat ve vyřízení konsolidace online skrz tento web nebo ve vašem internetovém bankovnictví, nebudete za sjednání služby platit ani korunu. Při návštěvě pobočky banky je však účtován poplatek. Sloučením můžete snížit své splátky až o 50% a přitom se soustředit pouze na jedno datum.

Během procesu s poskytovatelem služby si můžete půjčit dodatečné finanční prostředky. Sloučit můžete závazky své i svých rodinných příslušníků. Posledním přínosem sjednocení všech půjček je přenesení administrativy na banku. Vy jako klient pouze zašlete žádost s podklady, banka poté vaše zbylé závazky vypořádá a vy již získáte pouze nové datum jedné jediné splátky.

Konsolidace úvěrů - průběh služby

V první řadě je důležité ve formuláři vybrat, které produkty chcete spojit. Všechny vaše úvěry a to ať se jedná například o rychlé půjčky nebo půjčky pro podnikatele a další typy, jsou ve formuláři pod kategorií půjčky. Zbylé dvě kategorie pak rozlišují finanční produkty ještě na kontokorent a kreditní kartu. Dále si zvolíte výši nové půjčky a v závislosti na tom poté délku splácení. Vaše splátka se odvíjí od doby splácení, proto čím je delší doba splácení, tím je nižší splátka.

Maximální délka hrazení také ovšem maximalizuje částku, kterou budete bance muset za dobu trvání zaplatit. Je proto klíčové si tyto faktory uvědomit a při žádosti je zohlednit. Dalšími kroky už je doplnění standardních informací týkající se zřizování jakékoliv nové služby, jako jsou vaše osobní údaje a info o zaměstnavateli. V případě, že si nejste jisti bezproblémovým průběhem splátek, je možné nastavit i typ pojištění.

Konsolidace úvěrů - časté otázky

Nejčastějšími dotazy jsou typicky formy splácení a jejich datum. Splátku si banka automaticky strhává přímo z vašeho běžného účtu u Moneta Money Bank, na kterém je nutné mít v den splatnosti dostatek peněžních prostředků k provedení této transakce. Data splátek jsou předem stanovené a klient je může vidět ve svém internetovém bankovnictví. Nový úvěr vytvořený během konsolidace úvěrů nebo jiných kreditních závazků je možné splatit předčasně a to kdykoliv.

Konsolidace úvěrů - rozdíl mezi refinancováním a konsolidací

Konsolidace úvěrů se může týkat i více než jednoho úvěru. Například v situaci, kdy máte dva úvěry u jedné banky, jedná se ve většině případů o naprosto totožný produkt a proto se služba může definovat jako konsolidace půjček ale i půjčky. V odstavcích výše jsme zaznamenali, že v žádosti se dělí pouze tři kategorie úvěrových produktů. Kreditní karty, kontokorent a jakékoli další spotřebitelské financování, zboží na splátky nebo nebankovní úvěry jsou zahrnuty jednoduše v kategorii půjčky.

Konsolidace úvěrů - refinancování

V portfoliích bank existuje i služba, která se nazývá refinancování. Refinancování je oproti konsolidaci úvěrů o něco jednodušší, protože se jedná o převedení pouze jedné půjčky od jedné finanční instituce ke druhé, například hypotéky. Stejně jako u spojení více závazků i u refinancování můžete dosáhnout na snížení splátky prodloužením doby splatnosti nebo získat další peníze navíc.

K refinancování budete potřebovat vaši úvěrovou dokumentaci, dva doklady totožnosti a doklad o příjmu. Další detaily najdete na webu Moneta Money Bank. V nabídce má banka také samozřejmě klasický bankovní úvěr a naleznete ho na podstránce půjčka Moneta v sekci Bankovní půjčky.

Další informace